Czy biskup wyznaczony do zbadania przypadków molestowania dzieci w amerykańskim kościele sam był pedofilem? Jak donosi portal Pinbook,pl, Nicolas DiMarzio,wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa przez papieża Franciszka, został oskarżony przez mężczyznę podającego się za jego ofiarę.

Biskup DiMarzio badał doniesienia na temat pedofilii w kościele w Buffalo w stanie Nowy Jork, kiedy, jak informuje https://pinbook.pl/wiadomosci/biskup-ktorego-papiez-wyznaczyl-do-badania-pedofilii-w-kosciele-sam-jest-o-nia-oskarzony 56-letni dzisiaj Mark Matzek oskarżył go o to, że w latach 70-tych, gdy jako dziecko był ministrantem w kościele w Newark był molestowany przez ówczesnego  proboszcza tej parafii. Proboszczem tym był dzisiejszy biskup DiMarzio. Matzek domaga się od niego 20 mln dolarów odszkodowania.

Sprawa jest bulwersująca zarówno dla całego kościoła amerykańskiego, jak i Watykanu, który zastanawia się, czy duchowni są najwłaściwszymi osobami do badania przypadków pedofilii w Kościele Katolickim.   

Warto przeczytać