Lista seriali animowanych, tak jak innych filmów i seriali, z roku na rok na Netflix rośnie. Pośród najlepszych animacji dostępnych w serwisie najdziemy zarówna produkcje oryginalne Netflix, jak i seriale klasycznych stacji telewizyjnych. Osoby posiadające konto na Netflix chętnie oglądają seriale animowane, najlepsze działa zyskują ponad osiem gwiazdek w różnych serwisach o tematyce filmowej. W tym artykule polecamy kilka tytułów, które mogą spodobać się widzom. 

Rick i Morty 

Średnia ocena tego filmu 9/10. Jest to bardzo wysoka nota. Jest to serial idealny dla współczesnej publiczności inteligentny, pomysłowy, silnie nawiązujący do dzieł popkultury oraz pełen ostrego, czarnego humoru. Nie jest to działanie pod publiczkę, to dzieło jest w pełni oryginalne i ma swój charakter. 

Notatnik śmierci 

Jest to japońskie anime Amerykanów. Produkcja nie jest najnowsza, ale nie straciła nic na aktualności jeśli chodzi o tematykę. Serial ten opowiada historię genialnego studenta, w którego ręce trafia tytułowy notatnik. Dzięki niemu bohater może sprawdzić śmierć na dowolną osobę, pod warunkiem, że zna jej prawdziwe imię i nazwisko. Główny bohater korzysta jednak z notatnika w sposób rozważny, chce dzięki niemu zmienić świat na lepszy. Jest to opowieść o moralności, kompleksie boga oraz problemach współczesnego świata. 

Hilda 

Jest to serial oryginalny Netflix. Serial imponuje piękną animacją oraz przyjazną grupą bohaterów, a także sprytnym nawiązaniem do skandynawskich mitów. 

Awatar: Legenda Aanga 

Jest to produkcja w stu procentach amerykańska. Jest to opowieść o utraconym dzieciństwie, dorastaniu, bohaterstwie i własnym przeznaczeniu. Tytułowy bohater to wojownik i sędzia, którego zadaniem jest dbanie o równowagę między światem duchów oraz ludzi. Znajdziemy tu świetną animację i choreografię walk. Fabuła serialu jest ciekawa i niezwykle dojrzała. Jest to jedna z najbardziej docenianych produkcji anime stworzona przez amerykanów. 

Chcesz być na bierząco z nowościami ze świata filmów animowanych? Sprawdź: https://pinbook.pl/kino/animowany

Warto przeczytać