Z terminem telewizji internetowej obecnie można utożsamiać dwa rożne rodzaje usług. Pierwsza sprawa to dostarczenie programów telewizyjnych i treści przygotowanych właśnie w tym celu specjalnie po to, by można było prezentować je w sieci. Aby można było z tego korzystać konieczny będzie dostęp do szybkiego szerokopasmowego łącza internetowego a także konieczne będzie specjalne oprogramowanie.

Korzystanie z takiej telewizji w zależności od platformy może być albo bezpłatne, płatne albo też częściowo płatne. Drugi rodzaj usług, które mogą znaleźć się również pod pojęciem telewizji internetowej to udostępnienie treści na żądanie przez tradycyjne stacje na platformach, które specjalnie w tym celu zostają przygotowane.

Użytkownik będzie miał dostęp do materiałów przygotowanych przez dana stacje telewizyjną w dowolnym momencie, gdy będzie chciał do nich sięgnąć. Oprócz tego można będzie z tych możliwości korzystać na dowolnym urządzeniu, ponieważ nie tylko na telewizorze, ale również na smartfonie czy na komputerze. W ten sposób stacje telewizyjne mogą nam proponować między innymi dostęp do filmów, programów rozrywkowych czy informacyjnych, które będą emitować w normalnej telewizji. Niekiedy przygotowuje się również specjalne materiały wyłącznie dostępne online.

Streaming online darmowych seriali online

To alternatywa dla tradycyjnej telewizji. Charakteryzują ją zalety, których w przypadku zwykłej telewizji nie znajdziemy. Przede wszystkim mamy możliwość korzystania z bardzo wielu materiałów i szerokiej oferty programowej nawet jeśli nie posiadamy odbiornika telewizyjnego. Potrzebny będzie wyłącznie komputer albo laptop i dostęp do internetu szerokopasmowego.

Transmisje online

Użytkownik będzie mógł cieszyć się wszystkimi funkcjami jakie daje telewizja internetowa wyłącznie po tym jak pobierze specjalną, darmową aplikacje. W większości przypadków także smartfon z wyświetlaczem 5 cali i szybki internet pozwolą na bezproblemowe oglądanie wszystkich materiałów jakie w telewizji internetowej będą proponowane. Mimo, że czas emisji będzie dokładnie określony użytkownik nie jest przywiązany do konkretnego urządzenia. To co trzeba pamiętać, to fakt, że odbiór programów będzie uzależniony tylko od tego czy internet będzie stabilny i będziemy mieli dobry zasięg internetu.

W przypadku mobilnych urządzeń jak tablety, smartfony konieczne będzie instalowanie oczywiście specjalnej aplikacji, która będzie przygotowana pod kątem określonego systemu operacyjnego. Interfejs aplikacji dostępnej i na urządzenia mobilne jak i stacjonarne najczęściej daje nam możliwość korzystania ze specjalnej wyszukiwarki, dzięki której szybko znajdziemy interesujący materiał, będzie można dokonać selekcji i przeczytać opis danych materiałów. Część transmisji jest również płatna, zazwyczaj będzie można wykupić dostęp szybkimi płatnościami albo smsem premium.

Sprawdź również: Jak sprawdzić kto dzwonił

Warto przeczytać