Osoby posiadające szerokopasmowy dostęp do Internetu mogą dzisiaj już spokojnie rezygnować z usług klasycznych dostawców usług telewizyjnych na rzecz dostawców internetowych. Porządne łącze szerokopasmowe nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym, ponieważ jest dostępne nawet w ujęciu bezprzewodowym jako łącze 4G. Każdy może je mieć nawet w swoim telefonie komórkowym.

Trudno się dziwić, że liczba abonentów telewizji internetowej cały czas rośnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest ona wolna od wielu wad telewizji klasycznej, a telewizja cyfrowa kablowa w wielu kwestiach po prostu ustępuje nowemu medium, a właściwie nowemu sposobowi dostarczania tego medium do jego użytkowników.

Od telewizji tradycyjnej wiele osób odrzuca ilość reklam emitowanych pomiędzy programami, a nawet w ich trakcie. W telewizji internetowej tego nie ma, ponieważ ogląda się konkretne programy, między nimi nie ma żadnych przerw, a jeśli opłaca się normalny abonament, w czasie oglądania programu nie ma też żadnych przerw na reklamę.

Komfort oglądania telewizji online

Druga kwestia to możliwość oglądania tylko ciekawych programów. Klasyczna telewizja zmusza nas do zakupu pakietów oraz oglądania rytm programu telewizyjnego. W telewizji internetowej nie ma czegoś takiego. Wybiera się tylko interesujące nas pozycje, których jest cała masa, ponieważ koszty udostępniania ich są minimalne. Dzięki temu można oglądać programy z całego świata i szkolić swój język przy okazji nie płacąc ani grosza za rzeczy, które nas nie interesują.

Ogromne znaczenie ma też oferta filmowa dostępna w sieci. Nie trzeba już się denerwować, że ciekawego filmu nie ma w telewizji przez wiele miesięcy po premierze. Do Internetu takie pozycje też nie trafiają od razu, ale zazwyczaj można liczyć na to, że pojawią się w rozsądnym czasie.

Warto przyjrzeć się nowemu zjawisku, jakim jest telewizja internetowa, nawet jeśli na razie nie będziemy z niej korzystać. Jest to już bowiem całkiem poważna opcja, w którą wchodzą dotychczasowe gwiazdy telewizyjne. Zauważyły one, że przyszłość jest właśnie w Internecie i porzucają one swój dotychczasowy model pracy na rzecz Internetu, co w sposób oczywisty pokazuje, w jakim kierunku świat się będzie rozwijał. Z czasem może się okazać, że tradycyjna telewizja zostanie zupełnie zastąpiona telewizją internetową.

Warto przeczytać