HBO GO jest konkurencją Netflixa. Niestety ten ostatni ma większy wybór filmów, lepiej działa, a także więcej się reklamuje. Minusem Netflixa jest jego cena, bardzo wysoka. HBO GO kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Co ciekawego możemy obejrzeć na tej platformie? W tym artykule skupiamy się głównie na komediach. 

"Nietykalni" (2011), reż. Oliver Nakache, Reic Toledano 

Jest to historia o przyjaźni. Zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o chłopaku z przedmieścia, który zatrudnia się u niepełnosprawnego milionera. Zostaje jego opiekunem. To spotkanie wychodzi na dobre obu stronom. 

"Za jakie grzechy, dobry Boże?" (2014), reż. Philippe de Chauveron 

Jest to Francuska komedia opowiadająca historię konserwatywnych i rasistowskich rodziców czterech córek. Ich największym marzeniem jest to, aby córki wyszły za mąż. Na ich nieszczęście okazuje się, że wybrankami serca ich córek są: Żyd, Chińczyk, Arab i czarnoskóry prosto z Afryki. Jak pogodzić te wszystkie kultury i nie zwariować? 

"W starym, dobrym stylu" (2017), reż. Zach Braff

Trzech starych najlepszych kumpli postanawia napaść na bank. Powód? Ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Nie mają zamiaru żyć już uczciwie. Muszą jakoś samodzielnie opłacać swoje rachunki, tak aby nie stać się ciężarem dla swoich bliskich. 

"Rodzina Adamsów" (1991), reż. Barry Sonnenfeld 

Pewnie wiele osób zna ten film. Jest to przepełniona czarnym humorem komedia o bardzo ekscentrycznej rodzinie, która zamieszkuje dom na odludziu. Gomez do szaleństwa kocha swoją żonę, która kocha czarne suknie. Jest także dwójka dzieci, mało urokliwych. Ta rodzina uwielbia to co straszne, mroczne i brzydkie. 

"Terminal" (2004), reż. Steven Spielberg 

Główny bohater zostaje uwięziony na lotnisku w Nowym Jorku, ponieważ w jego kraju akurat dokonano zamachu stanu. Jego paszport przestaje być ważny. Musi on pozostać na lotnisku prze dziewięć miesięcy. 

 

Warto przeczytać