Potencjał darmowej telewizji internetowej został dostrzeżony już nie tylko przez tradycyjnych nadawców telewizyjnych jak Polsat czy TVP, które to posiadają swoje platformy VOD. Zmiana przyzwyczajeń co do tego jak oglądamy materiały telewizyjne jest tak znacząca, że zaczęły się między innymi rozwijać serwisy typu VOD w ramach ofert telewizji kablowych.

Najbardziej istotni na rynku dostawcy usług telewizyjnych jak między innymi UPC, Vectra czy Netia maja nam również do zaoferowania wypożyczalnie online na żądanie, które pozwalają sięgnąć przy pomocy dekodera do dowolnego interesującego nas materiału. Zazwyczaj jest to wypożyczalnia, która jest płatna, dlatego do płaconej przez nas faktury doliczone będą koszty za zakup wybranych materiałów za okres, którego dotyczyć będzie dana faktura.

Zazwyczaj dokonuje się takiego wypożyczenia i materiał jest dostępny przez 72 godziny. Abonent będzie mógł oglądać także dostępne w ramach posiadanego pakietu materiały na żywo na komputerze a także na urządzeniach mobilnych przez zalogowanie się na stronie operatora. Jedną z tych najbardziej popularnych usług jest obecnie Horizon Go UPC, pozwalająca na dostęp do telewizyjnej rozrywki na dowolnym urządzeniu oraz na żądanie niezależnie od miejsca i czasu. Z platformy Horizon Go będzie można korzystać logując się na komputerze stacjonarnym jak i tez na laptopie i urządzeniach mobilnych smartfonie i tablecie, po tym jak zainstalujemy specjalną aplikację darmową.

Telewizja na urządzeniach mobilnych

Dostęp do kanałów TV będzie możliwy przez internet w ramach sieci LAN, Wi-FI a także przez 3G/4G. Pośród ciekawych dodatkowych funkcji jakie możemy otrzymać pojawia się także zdalne nagrywanie oraz możliwość sprawdzenia oferty programowej z pomocą interaktywnego przewodnika. Funkcja podziel się umożliwia udostępnianie innym użytkownikom opinii na temat oglądanego filmu lub programu, a polecane wykorzystuje mechanizm rekomendacji, by na podstawie zachowania użytkownika w serwisie sugerować mu pozycję, które mogą go zainteresować.

Seriale oraz sport online, najlepsze filmy oraz kanały sportowe na żywo. Tych możliwości w internetowej telewizji jest rzeczywiście bardzo wiele. Wśród tych najbardziej popularnych propozycji są między innymi HBO GO oraz Eleven Sports. Pierwsza propozycja pozwala nam oglądać kinowe hity oraz liczne produkcje od Disneya i kultowe produkcje prosto od HBO. Natomiast drugi to grupa kanałów sportowych poświęconych piłce nożnej, która będzie transmitować najważniejsze wydarzenia ze świata sportu.

Warto przeczytać